Posao nije bio lak, ali Ivo Karlović došao je do željenog rezultata u prvom kolu Australian Opena. Nedugo nakon početka sezone finalom ATP turnira u indijskom Puneu, dr. Ivo je na početku puta u Melbourneu sa 6:7(5), 7:6(5), 7:6(3) i 7:6(5) svladao 21-godišnjeg Poljaka Huberta Hurkacza, 76. tenisača svijeta, koji je uoči Australian Opena osvojio Challenger u Canberri.

Karlović je u prolasku dalje izveo preokret nakon gubitka prvog seta, a na tom putu izdržao je osobito veliki izazov u trećoj dionici meča. Hurkacz je u trećem setu došao do ‘breaka’ u osmom gemu i vodio je s 5:3, no 39-godišnji Zagrepčanin ga je nakon toga ostavio praznih ruku – bez suočavanja sa set-loptom u dolasku do vodstva od 2-1 u setovima.

U prvoj, drugoj i četvrtoj dionici nije bilo gubitaka servisa, a nakon što prvi ‘tie-break’ nije otišao na njegovu stranu, dr. Ivo bio je uspješniji u preostala tri. Poljak je imao najbolju priliku u ‘tie-breaku’ četvrtog seta, u kojem je vodio s 4:2, no poslije toga osvojio je još samo jedan poen.

Karlović je dohvatio pobjedu u meču u kojem je zabio 39 asova, uza 70 posto ubačenih prvih servisa i pet dvostrukih pogrešaka. Hurkacz je imao 14 asova, četiri dvostruke i 76 posto ubačenih prvih.

Sljedeći izazov za 39-godišnjeg hrvatskog aduta bit će drugo kolo protiv osmog nositelja, Japanca Keija Nishikorija, devetog na svijetu.