Borna Ćorić došao je do hrvatskog dvoboja s Marinom Čilićem u osmini finala ATP turnira iz serije 500 na dvoranskoj tvrdoj podlozi Basela. Tražeći prekid niza od četiri poraza u glavnom ždrijebu na turnirima, Ćorić je ostvario svoj cilj sa 6:7(8), 6:1 i 6:3 protiv Henrija Laaksonena, Švicarca koji je zaigrao s pozivnicom.

Borna je uzvratio Laaksonenu za dva ranija ovogodišnja poraza na Masters 1000 turnirima, u prvom kolu Indian Wellsa i nedavno na početku kvalifikacija u Šangaju.

Hrvatski adut pronašao je put do pobjede nad Švicarcem uz preokret nakon gubitka prvog seta, u kojem je ispustio ranih 3:0, s jednim ‘breakom’ prednosti. Borna je propustio i ukupno pet set-lopti u ‘tie-breaku’, u kojem je vodio sa 6:2, ali takav rasplet nije ga previše poljuljao u nastavku meča. U drugom setu obavio je posao s tri ‘breaka’, dok je u odlučujućoj dionici napravio ključni korak ‘breakom’ za 5:3.

Ćorić će u osmini finala Basela tražiti svoju prvu pobjedu nad Čilićem, koji vodi s 4-0 u međusobnom omjeru.