Borna Ćorić završio je svoj prvi nastup u osmini finala nekog Grand Slam turnira porazom od Juana Martina Del Potra među posljednjih 16 na US Openu. Trećepostavljeni argentinski tenisač, treći na svijetu, izborio je četvrtfinale svojom četvrtom uzastopnom pobjedom bez gubitka seta, sa 6:4, 6:3 i 6:1 protiv 20-postavljenog hrvatskog aduta.

Borna je u New Yorku ostvario svoj novi najbolji rezultat na četiri najveća svjetska turnira, ali poslije tri dobivena meča na putu do osmine finala, nije išlo dalje od toga. Del Potro je u njihovu prvom međusobnom susretu slavio poslije malo više od dva sata igre.

Najviše borbe bilo je u prvom setu, u kojem je Argentinac došao do ‘breaka’ u četvrtom gemu, ali Borna je u nastavku uzvratio s tri uzastopna osvojena gema nakon što je gubio s 4:1, uz povratak u ritam servisa ‘breakom’ za smanjenje na 4:3. Ipak, Del Potro se ponovno podignuo u završnici seta, dovršivši stvar u toj dionici meča ‘breakom’ u dugom 10. gemu, u kojem je iskoristio svoju četvrtu set-loptu.

U drugom setu presudio je ‘break’ trećeg nositelja za vodstvo od 3:1, a u trećoj dionici Borna je pao sa šest uzastopnih izgubljenih gemova nakon što je vodio s 1:0, bez ‘breaka’ prednosti. Del Potro je nakon toga započeo seriju kojom je potvrdio prolazak dalje, s tri ‘breaka’ u toj dionici meča.