Borna Ćorić nije došao do treće ovotjedne pobjede na ATP turniru iz serije 500 u Dubaiju. Ćorićev ovogodišnji put na tvrdoj podlozi najvećeg grada Ujedinjenih Arapskih Emirata završen je četvrtfinalnim porazom od trećepostavljenog Španjolca Roberta Bautiste Aguta, 23. tenisača svijeta, koji se probio u polufinale sa 7:6(4) i 6:4.

Borna će se poslije poraza najviše sjećati prilike koju je imao u prvom setu. U ranoj fazi dvoboja stekao je ‘break’ prednosti, kod 1:1, ali nije izdržao s tim vodstvom u nastavku, s gubitkom servisa u osmom gemu. Nakon što se vratio iz minusa od 4:2, Bautista Agut naplatio je taj povratak prolaskom u ‘tie-breaku’, u kojem je riješio stvar s dva ‘mini-breaka’ i bez gubitka poena na servisu.

Druga dionica prošla je bez jednako dobre prilike za 21-godišnjeg Zagrepčanina poput one koju je imao u prvom setu. Iz drugog seta Ćorić će se moći osvrnuti na propuštenu ‘break’-loptu kod vodstva od 3:2, njegovu jedinu u toj dionici dvoboja. Poslije izvlačenja iz opasnosti na servisu u šestom gemu, Španjolac je došao na svoje u završnici seta, uz ključni ‘break’ kod 4:4, nakon kojeg je bio čvrst na servisu za pobjedu.

Bautista Agut je ovim slavljem povisio prednost u međusobnom omjeru s Ćorićem, protiv kojeg sada vodi s 4-1 u njihovim dvobojima. Ova pobjeda bila mu je prva protiv Borne na tvrdoj podlozi, nakon što je prethodno triput slavio na zemlji, a jedini poraz doživio je na betonu, početkom 2016. u četvrtfinalu Chennaija.