0
127
Marin Čilić
Marin Čilić (fotografija: Mario Ćužić)

Marin Čilić nije došao do treće ovotjedne pobjede na ATP turniru iz serije 500 na tvrdoj podlozi Washingtona. Šestpostavljeni hrvatski adut oprostio se od turnira u glavnom američkom gradu porazom u četvrtfinalu, u kojem je sa 6:4 i 7:6(7) slavio treći nositelj, Rus Daniil Medvjedev, 10. tenisač svijeta.

Marin je pao u meču sa samo jednim ‘breakom’ na bilo kojoj strani. Medvjedev je oduzeo Čilićev servis u petom gemu dvoboja, što mu je bilo dovoljno na putu do osvajanja prvog seta.

U drugoj dionici presudio je ‘tie-break’, u kojem nije bilo ‘mini-breakova’ sve do meč-lopte ruskog tenisača na Čilićevu servisu pri zaostatku od 8:7. Marin je imao jednu set-loptu na servisu Medvjedeva, koju nije iskoristio kod vodstva od 7:6.

Čilić je završio meč bez ijedne ‘break’-lopte, dok je ruski tenisač iskoristio jednu od svoje dvije prilike za ‘break’. Na putu do pobjede zabio je 19 asova i imao je 55 posto ubačenih prvih servisa, dok je Marin na svojem servisu imao četiri asa, dvije dvostruke pogreške i 61 posto ubačenih prvih.