Donna Vekić napravila je drugi korak na WTA turniru kategorije Premier Mandatory na tvrdoj podlozi Pekinga. Vekić je prošla drugo kolo u glavnom kineskom gradu sa 7:6(5) i 6:4 protiv tuniške kvalifikantice Ons Jabeur, 116. tenisačice svijeta.

Donna je na putu do pobjede imala pune ruke posla u oba seta. U prvoj dionici je triput propuštala ‘break’ prednosti, ali nakon toga došla je na svoje u ‘tie-breaku’. Odluka je pala bijegom Vekić do 6:2, uz iskorištenu četvrtu set-loptu, pri vodstvu od 6:5.

Drugi set mogao je otići na stranu 22-godišnje Osječanke i puno brže. Donna je s dva ‘breaka’ izgradila vodstvo od 5:0, ali u nastavku je s dva izgubljena servisa ispustila vrijedni rezultatski kapital. Ipak, nije bilo potpunog povratka Jabeur u igru – 22-godišnja Osječanka dovršila je posao ‘breakom’ pri vodstvu od 5:4, u gemu u kojem je Tunižanka propustila loptu za poravnanje na 5:5.

Sljedeći izazov za Vekić bit će osmina finala u kojoj je čeka Latvijka Anastasija Sevastova (20.). Donna će u taj meč ući sa zaostatkom od 4-0 u međusobnom omjeru, uz dva od dosadašnja četiri poraza od Sevastove u ovoj sezoni, u veljači u prvom kolu Dohe i pri kraju kolovoza na startu US Opena.