Ante Pavić i Franjo Raspudić nisu prošli prvo kolo 85 tisuća eura vrijednog Challengera u Banjoj Luci. Ante i Franjo su na startnoj prepreci na zemljanim terenima u Bosni i Hercegovini doživjeli poraze od bugarskih suparnika.

Pavića je sa 6:1 i 7:6(0) svladao Dimitar Kuzmanov, 282. tenisač svijeta. Raspudić je zaigrao s pozivnicom za glavni turnir, a na početku puta nije išlo protiv kvalifikanta Aleksandra Lazova (435.), koji ga je zaustavio sa 6:4 i 6:1.

Ante je u sudaru s Kuzmanovim imao dobru priliku u drugom setu, ali nije zadržao vodstvo od 5:2, s jednim ‘breakom’ prednosti. Bugarski tenisač je do kraja meča izveo preokret bez suočavanja sa set-loptom.

Franjo je protiv Lazova otvorio meč ranim ‘breakom’ i vodstvom od 2:0, no nastavak seta otišao je na stranu 28-godišnjeg kvalifikanta. Poslije preokreta u prvoj dionici, Bugarin je bio uvjerljiv u drugom setu.