Ana Konjuh nije imala puno izgleda u povratničkom meču nakon propuštenog najvećeg dijela sezone zbog ozljede desnog lakta. Vraćajući se na teren, Ana je u prvom kolu Roland Garrosa osvojila samo gem protiv 23-postavljene Španjolke Carle Suarez Navarro, 23. tenisačice svijeta, koja ju je u 42 minute dugom dvoboju ispratila sa 6:0 i 6:1.

Suarez Navarro osigurala je brzi proboj u drugo kolo s po tri ‘breaka’ u svakom setu. Ana je imala samo jednu priliku za ‘break’, koju nije iskoristila dok je 29-godišnja Španjolka servirala za set kod 5:0 u prvoj dionici.

Konjuh se, tako, rano oprostila od ovogodišnjeg nastupa na pariškoj zemlji – igrajući u situaciji u kojoj joj nedostaje mečeva uzimajući u obzir da je posljednji put bila u akciji u siječnju u Brisbaneu. Jedini ovosezonski turnir odigrala je na početku 2018., a u tjednu u Brisbaneu proslavila je i jedinu pobjedu u godini, u prvom kolu protiv Nizozemke Kiki Bertens.