Ivo Karlović bio je na pragu velikog preokreta i iznenađenja u drugom kolu Australian Opena, ali nije išlo do trećeg kola. Dr. Ivo je na drugoj prepreci u Melbourne Parku doživio poraz u ogledu s osmopostavljenim Japancem Keijem Nishikorijem, devetim tenisačem svijeta, koji je ispustio dva seta prednosti, no potom je pronašao put do pobjede u ‘tie-breaku’ odlučujuće dionice meča, s prolaskom dalje sa 6:3, 7:6(6), 5:7, 5:7 i 7:6(7).

Vodeći japanski tenisač imao je u rukama dva seta prednosti, no u nastavku nije nedostajalo puno da ostane bez svega. Poslije povratka u igru osvajanjem trećeg i četvrtog seta, 39-godišnji hrvatski adut je u odlučujućoj dionici imao tri ‘break’-lopte (0:40) kod 4:4, koje su mu mogle donijeti servis za pobjedu.

Nakon što nije iskoristio tu šansu, dr. Ivo izborio je priliku i u ‘tie-breaku’ koji se igra do 10 osvojenih poena. Došao je do vodstva od 7:6 s dva servisa, ali do kraja meča stvari su otišle u smjeru njegova suparnika, koji je osigurao prolazak s četiri uzastopna osvojena poena.

Karlović je završio meč s 59 asova i mogao se osloniti na 75 posto ubačenih prvih servisa, uz tri dvostruke pogreške, ali puno dobrih stvari koje je napravio u dvoboju na koncu nisu dobile nagradu za koju se borio. Prvi japanski reket došao je do trećeg kola poslije nešto manje od četiri sata na terenu.