Viktor Galović nije stigao do prve pobjede u karijeri u glavnom ždrijebu na ATP Touru. Igrajući u ulozi sretnog gubitnika, Viktor je u prvom kolu glavne priredbe na turniru iz serije 250 na travi Stuttgarta doživio poraz od 22-godišnjeg njemačkog ljevaka Maximiliana Marterera, 50. tenisača svijeta, koji je slavio s 3:6, 6:4 i 6:1.

Nedugo nakon što je igrao u osmini finala Roland Garrosa, Marterer nije imao jednostavni zadatak u ogledu s 27-godišnjakom iz Nove Gradiške. Hrvatski adut osvojio je prvi set i dobro se držao u najvećem dijelu druge dionice meča, no sve je krenulo u Nijemčevu smjeru u završnici drugog seta.

Marterer je riješio meč nizom od sedam osvojenih gemova poslije 4:4 u drugoj dionici, kojom je osigurao ulazak u treći set i nakon toga odjurio do 5:0 u odlučujućoj dionici dvoboja.

Viktor je imao najbolju priliku za usporavanje suparnikova naleta u prvom gemu trećeg seta, kada je ljevoruki Nijemac držao servis sa spašenih 0:40. Bile su to jedine tri Galovićeve ‘break’-lopte poslije osvajanja prvog seta.

Hrvatski adut završio je meč s devet asova, dva manje od Marterera, a imao je i četiri dvostruke pogreške, uza 68 posto ubačenih prvih servisa.