Borna Ćorić oprostio se od Masters 1000 turnira u Rimu porazom poslije puno borbe protiv Rogera Federera u osmini finala. Borna je u ‘tie-breaku’ trećeg seta imao dvije meč-lopte, no izostao je posljednji korak protiv velikog Švicarca, koji je prošao dalje s 2:6, 6:4 i 7:6(7).

Hrvatski adut bio je korak do pobjede pri vodstvu od 6:4 u ‘tie-breaku’, a Federer je nakon toga pronašao put do četvrtfinala s još samo jednim izgubljenim poenom do kraja dvoboja.

Švicarac je izdržao Bornin izazov i ranije u meču, vraćajući se nakon što je prvi set brzo otišao u smjeru 22-godišnjeg Zagrepčanina. Federer je uzvratio u drugoj dionici, a u trećem setu živio je opasno i prije ‘tie-breaka’, s po jednom spašenom ‘break’-loptom kod 2:2 i 4:4. Ćorić u trećoj dionici nije bio suočen sa suparnikovom prilikom za ‘break’, no završnica nije imala rasplet kakav je želio.

Prolaskom dalje, Federer je povisio prednost u međusobnom omjeru s Ćorićem, protiv kojega sada vodi s 4-2.