Marin Čilić nije iskoristio lijepu šansu za treći domaći bod u susretu s Amerikancima u polufinalu Svjetske skupine Davis Cupa u Zadru. Marin je u prvom nedjeljnom meču imao set prednosti protiv Sama Querreyja i pet set-lopti u ‘tie-breaku’ drugog seta, u kojem je vodio sa 6:1, ali prilika je otišla u vjetar, a nove nije bilo.

Querrey je slavio sa 6:7(2), 7:6(6), 6:3 i 6:4, za gostujuće izjednačenje na 2-2 u vikendu na zemljanoj podlozi Višnjika, na kojoj će odluka o finalistu pasti u petom meču susreta. Za Hrvatsku će igrati Borna Ćorić, a za goste iz SAD-a Frances Tiafoe.

Vodeći hrvatski tenisač imat će razloga žaliti za drugim setom s propuštenih pet set-lopti u ‘tie-breaku’, a prije toga, i s ispuštenim ‘breakom’ prednosti i vodstvom od 4:2. Završnica druge dionice dvoboja sasvim je usmjerila stvari u Querreyjevu korist. Nakon što se podignuo vraćanjem u rezultatsku ravnotežu, Amerikanac nije popustio u trećem i četvrtom setu.

U trećoj dionici sve je otišlo na stranu gostujućeg aduta uz dva ‘breaka’, kod 2:2 i pri vodstvu od 5:3. U četvrtom setu presudio je Querreyjev ‘break’ u posljednjem gemu meča.

Pobjedom u Zadru, 30-godišnji Amerikanac pomaknuo se s nule u međusobnom omjeru s Čilićem. Marin sada vodi sa 6-1, a osjećaj s kojim će se sjećati ovog meča ponajprije će ovisiti o raspletu dvoboja Ćorića i Tiafoea na kraju vikenda na Višnjiku.